Leczenie dzieci

Informacje dla rodziców

Gabinet_03Szczególnie wiele czasu i cierpliwości rezerwujemy sobie na leczenie naszych najmłodszych pacjentów.

Nasz gabinet stwarza wiele możliwości zaspokajania dziecięcej ciekawości. Jako dorosły zdziwisz się jak interesująca dla Twojego dziecka może być wizyta w naszym gabinecie. Jeżeli pierwsze wizyty uda się przeprowadzić w miłej i przyjemnej atmosferze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko w przyszłości chodzić będzie do dentysty bez obaw i strachu.

W chwili obecnej specjalnie dla naszych najmłodszych pacjentów uruchamiamy program ochrony profilaktycznej w zakresie higieny, lakierowania, i lakowania zębów. Szczegółowe informacje uzyskasz w naszym gabinecie.

Pierwsze wizyty

Gabinet_04Najkorzystniej dla dziecka będzie jeżeli pojawisz się z nim do pierwszej wizyty pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia. W tym wieku u dziecka nie ma praktycznie szans na powstanie ubytków, dlatego też pierwsza wizyta kończy się z reguły na przeglądzie zębów bez konieczności „borowania”. Dziecko opuszcza wówczas gabinet z przekonaniem, że może być dumne ze swoich zębów.

W trakcie pierwszej rejestracji dziecka opowiedz nam o dotychczasowych doświadczeniach dziecka związanych z leczeniem zębów. Na podstawie tych informacji odpowiednio przygotujemy się do wizyty i zarezerwujemy sobie odpowiednią ilość czasu. Nawet gdy w czasie przeglądu jamy ustnej wykryjemy próchnicę to nie „borujemy” na pierwszej wizycie, ponieważ wizyta ta poświęcona jest wyłącznie wzajemnemu poznaniu się i przyzwyczajeniu.Wizyta „bez bólu” jest istotna ze względu na konieczność wytworzenia atmosfery zaufania i przyjaźni pomiędzy dzieckiem i dentystą.

Przed przyprowadzeniem dziecka do gabinetu unikaj proszę uwag, że …. „nie będzie boleć”. Takie hasła wywołują u dzieci podejrzliwość. Dziecko może wykalkulować, że coś się jednak będzie działo, skoro rodzice o tym mówią. A jeżeli zdarzy się, że wizyta będzie bolesna wyjdzie na to, że skłamałeś, a Twoja reputacja ucierpi.

Jest niestety bardzo niewiele bajek dla dzieci, przedstawiających problem czyszczenia zębów. U nas w poczekalni mamy jednak jeden bardzo ciekawy egzemplarz pt.: „Smok Zębalski i Fredzia Porcelanka”, który w przystępny i żartobliwy sposób tłumaczy dziecku podstawowe zasady higieny. Wszyscy rodzice obowiązkowo zapoznają swoje pociechy z treścią tej książeczki bezpośrednio przed wizytą.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii
„Zdobywców Pięknego Uśmiechu”


DSC_0052