Stomatologia zachowawcza

Ubytki próchnicowe zdarzają się każdemu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, które powstrzymują próchnicę w jej początkowej fazie, przywracając zębom pełną funkcjonalność.

Nasza jama ustna jest domem dla miliardów bakterii. Niektóre z nich rozkładają cukry, które następnie przemieniają się w kwasy organiczne. To właśnie one są odpowiedzialne za demineralizację szkliwa. Ten proces powoduje, że struktura zęba może z czasem stać się porowata. Sprawne oko stomatologa już nawet w tym początkowym stadium może dostrzec pierwsze oznaki próchnicy. Są to zazwyczaj białe, matowe plamki, wyróżniające się na tle zdrowej tkanki zęba.

Próchnica zauważona na tym etapie może zostać zatrzymana i wyleczona bez potrzeby ingerencji w strukturę zęba. To właśnie dlatego tak ważne są systematyczne wizyty stomatologiczne. W naszym gabinecie wypełnienia zębów wykonujemy stosując koferdam i lupy.

Pracując w powiększeniu ,możemy uratować i zabezpieczyć ząb przed próchnicą dużo wcześniej niż dentyści pracujący tradycyjnymi metodami. Używamy wysokiej jakości kompozytów światłoutwardzalnych, wyprodukowanych przez renomowane firmy z Niemiec i Austrii. Charakteryzują się wysoką trwałością i estetyką.

Praktycznie nie istnieje ryzyko, że wypełnienie wypadnie, a ponadto Pacjent może pić i jeść bezpośrednio po zabiegu. Najczęściej taki zabieg odbywa się w znieczuleniu,które w naszym gabinecie jest bezpłatne.

Centrum Stomatologii Rodzinnej

Zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy leczenie bez stresu i bólu. Dbamy o komfort i dobre samopoczucie naszych pacjentów.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące naszej oferty oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z naszymi usługami.

Telefon

+48 504 123 427
(0-17) 583 17 77

Email

csr@csr.net.pl

Lokalizacja

ul. Piotra Skargi 5/56

39-300 Mielec

Dane

NIP 8171016265

REGON 690441356